Przejdź do treści

W pracy z dziećmi staram się zawsze aby mały pacjent czuł się bezpiecznie i komfortowo. Robię wszystko, żeby nie płakał, a ćwiczenia i terapia odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze.

Poniższe problemy mogą przydarzyć się naszym maluchom:

  • wzmożone napięcie mięśniowe
  • obniżone napięcie mięśniowe
  • asymetria – dziecko skraca jedną ze stron tułowia
  • nadmierne odginanie głowy do tyłu
  • nadmierne ulewanie
  • przepuklina pępkowa – rozejście mięśnia prostego brzucha
  • zaciśnięte piąstki
  • opóźnienie rozwoju motorycznego

Jeśli zauważyli Państwo coś niepokojącego w rozwoju Waszego dziecka polecam wizytę w moim gabinecie we Wrocławiu w celu konsultacji lub podjęcia rehabilitacji.

Jeśli uważacie Państwo, że jest taka potrzeba, chętnie przyjadę do domu Waszego maluszka i wszystkiego Was nauczę. Jak prawidłowo podnosić dziecko, na co zwracać uwagę, aby dobrze się rozwijało oraz jak ćwiczyć z dzieckiem, żeby było silne.
Zawsze zadaję rodzicom zestaw ćwiczeń do pracy z dzieckiem w domu.

Poniżej znajdą Państwo opis metod używanych w fizjoterapii wspomagających przywrócenie dziecka do prawidłowego wzorca rozwojowego.

O mnie

Jestem doświadczoną fizjoterapeutką ze specjalizacją Fizjoterapii. Posiadam doświadczenie w rehabilitacji dzieci i dorosłych pacjentów. Ukończyłam wiele szkoleń oraz nadal poszerzam swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii.

Fizjoterapeuta dziecięcy mgr spec Anita Makuła-Noworyta
Rehabilitacja dzieci NDT-Bobath

NDT-Bobath

Metoda NDT-Bobath wspiera rozwój dziecka poprzez przekazywanie mu prawidłowych wzorców ruchowych. To terapia przez zabawę, która doskonale sprawdza się w przypadku noworodków i niemowląt z zaburzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi i genetycznymi. NDT-Bobath sprawdza się również jako rehabilitacja niemowląt z opóźnieniami rozwojowymi. To skuteczna metoda terapeutyczna, która przygotuje Twoje dziecko do samodzielnego uczestniczenia w życiu rodzinnym i społecznym.

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest delikatną i nieinwazyjną formą terapii manualnej, która może poprawić naturalne możliwości samoregulacji i gojenia się ustroju. To jeden z działów osteopatii. W uproszczonym zarysie metoda ta opiera się na manualnej ocenie poprawności funkcjonowania opon mózgowych i rdzeniowych wraz z pulsacyjnie krążącym płynem mózgowo-rdzeniowym.

Rehabilitacja dzieci terapia Czaszkowo-Krzyżowa

Kontakt

Fizjorodzina gabinety
600 672 603